Tapahtumat


Elokuu 2018
Aika Tapahtuma
20.08. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Nuorten Sarja 2018 SH,Monté
20.08. klo: 18:00 Turku, Metsämäki , Amatööriohjastajien sm-kilpailu
21.08. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Toto5-ravit & HögforsGST Kriterium -koe
22.08. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Derby-karsinnat, K.G. Bertmarks Minne -kars, Valtra Sisusarj
23.08. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Tammasarja 2018
23.08. klo: 18:00 Seinäjoki
24.08. klo: 12:00 Pori , Lounasravit
24.08. klo: 16:30 Maarianhamina
24.08. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Tuplatonni, Nuorten Sarja 2018 LV
24.08. klo: 18:00 Turku, Metsämäki
25.08. klo: 14:00 Jyväskylä, Killeri , Keskisuomalainen Derby
26.08. klo: 12:00 Paikallisravit, Paikallisravit Etelä-Suomessa , Vauhtiravit Porvoon Kokonniemessä
26.08. klo: 13:00 Paikallisravit, Paikallisravit Hämeessä , Virtain paikallisravit
26.08. klo: 13:00 Paikallisravit, Paikallisravit Satakunnassa , Kankaanpään paikallisravit, Marinka-ajo
26.08. klo: 14:00 Rovaniemi, Mäntyvaara , Extraprofiili, Kirppu-ajo, Nuorten Sarja 2018 SH
26.08. klo: 18:00 Mikkeli , Tammasarja 2018
27.08. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , OEX-karsinnat,Tuplatonnit
28.08. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Toto5-ravit
29.08. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , OEX-karsinta lv, 2v Junnustart, Amatööriohjastajien SM-liiga
30.08. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Oulu Express -karsinta & Tuplatonni-ravit
31.08. klo: 12:00 Kaustinen, Nikula , "Kaikille rahaa"-lounasravit
31.08. klo: 18:00 Joensuu, Linnunlahti , Äijä -ravit, Cartivet meeting kars. & Amatööriohj. SM-liiga
31.08. klo: 18:00 Turku, Metsämäki , Tuplatonni, Nuorten Sarja 2018 LV
Syyskuu 2018
Aika Tapahtuma
01.09. klo: 12:30 Härmä , PowerParkin ravit
01.09. klo: 14:00 Helsinki, Vermo , Suuri SuomalDerby, Suomen Mestaruus, Tähtisprintteri, Ragnar
01.09. klo: 16:00 Ylivieska, Ravikeskus Keskinen , Poniravit
02.09. klo: 12:00 Joensuu, Linnunlahti , STOP koulukiusaaminen poniravit
02.09. klo: 13:00 Tornio, Laivakangas , Intersport Mäkimaan Lady Cup Finaali & Tammasarja 2018 LV
02.09. klo: 16:00 Forssa, Pilvenmäki , Väärinpäin ravit & Nuorten Sarja 2018
03.09. klo: 18:00 Seinäjoki , Kasvattajakruunu-karsinnat
04.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Ravinaisten Liiton SM-lähdöt
05.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Hopeadivisioonakarsinta, Kylmäveristen Tammatähti
06.09. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Nuorten Sarja 2018
07.09. klo: 12:00 Oulu, Äimärautio , Super-lounaat,Heinäpään Herruus osalähdöt,Monté
07.09. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri , Nuorten Sarja 2018 LV3
07.09. klo: 18:00 Pori , Amatööriohjastajien Sm-liiga
08.09. klo: 14:00 Oulu, Äimärautio , 76-finaalit, OEX-finaalit,Heinäpään Herruus-osalähtö
08.09. klo: 18:00 Kouvola , Oktoberfest-ravit & Poniravit
09.09. klo: 13:00 Kemijärvi , Ruskaravit, Kemijärven Seppeleajo, Nuorten Sarja 2018
09.09. klo: 16:00 Kaustinen, Nikula , KPO-ravit, Maaseudun Tulevaisuus NC (lv) Amat. ohj. SM-kars.
10.09. klo: 18:00 Lappeenranta, Lappee , Villinmiehen Tammakilvan karsinnat
11.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Suomenhevosten Missikisa
12.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Isokenkä, Karanor T, Wah Salam, Nuorten S 2018, Valtra S, Pr
13.09. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Tammasarja 2018 SH, Junnustartti-karsinta 2-v. lv
13.09. klo: 18:00 Seinäjoki , Amatööriohjastajien SM-liiga
14.09. klo: 12:00 Forssa, Pilvenmäki , Lounasravit
14.09. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Cartivet Meeting karsinta & Nuorten Sarja 2018
15.09. klo: 14:00 Turku, Metsämäki , Pohjoismaiden mestaruus & L. Fabritius Memorial
16.09. klo: 12:00 Kaustinen, Nikula , Kaustisen poniravit; Pohjanmaan Royal-Ponicup
16.09. klo: 13:00 Kajaani , Kauden päätös-ravit, Nälkämaan valtias 2018
16.09. klo: 14:00 Turku, Metsämäki , Kasvattajakruunu-finaali (L5t), Kasvattajakruunu-alkuerät
17.09. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Äimän Cup-osakilpailu
18.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Nuorten Sarja 2018
19.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Vantaan Energian Voimaliiga, Derbysarja 2018
20.09. klo: 18:00 Seinäjoki , Tuplatonnit&Hevari.fi Kokelasmeet&Junnust-kars&RavinT5-ohjk.
21.09. klo: 12:00 Pori , Lounasravit
21.09. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri
21.09. klo: 18:00 Kouvola , Tuplatonni-ravit
22.09. klo: 12:00 Turku, Metsämäki , Poniravit
22.09. klo: 14:00 Lappeenranta, Lappee , Villinmiehen Tammakilpailut
22.09. klo: 18:00 Ylivieska, Ravikeskus Keskinen , Hippos Sarja lv
23.09. klo: 13:00 Tornio, Laivakangas , Lapin Mestaruudet & Nuorten Sarja 2018 LV
23.09. klo: 17:00 Lahti, Jokimaa , Junnustartti-karsinta & Amatöörien SM-liiga & Kokelasmeeting
24.09. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Suomalainen Ilta & NS 2018 & TS 2018 & Amat. Sm-liiga
25.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Medilaser- & HögforsGST Kriterium-karsinnat
26.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Tammatähti, Hevari.fi-Kokelasmeeting
27.09. klo: 18:00 Kouvola , Nuorten Sarja 2018 LV
28.09. klo: 12:00 Joensuu, Linnunlahti , Lounasravit
28.09. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri , Tuplatonni
29.09. klo: 12:00 Kajaani , Poniravit
29.09. klo: 14:00 Mikkeli , Junnustartti -finaali (L2)
30.09. klo: 13:00 Rovaniemi, Mäntyvaara
30.09. klo: 16:00 Kaustinen, Nikula , Jixy-ajo, Ravinaisten T4-ohj. kilp, Arctic monté cup
Lokakuu 2018
Aika Tapahtuma
01.10. klo: 18:00 Seinäjoki , Magic Monday
01.10. klo: 19:00 Lahti, Jokimaa , Magic Monday
02.10. klo: 18:00 Forssa, Pilvenmäki , Tuplatonni-ravit & Karin haasteajo
03.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Valtra Sisusarja, Hippos-sarja, Monté
04.10. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Äimän Cup-osakilpailu
05.10. klo: 12:00 Kaustinen, Nikula , Lounasravit
05.10. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Amat. SM-finaalit & Tammasarja 2018 & Junnustartti -karsinta
06.10. klo: 14:00 Tampere, Teivo , Kriterium-finaalit & Tammer-ajo & Erilo-juoksu & 76-finaalit
07.10. klo: 13:00 Mikkeli , Nuorten Sarja 2018 LV 3-v.
08.10. klo: 18:00 Joensuu, Linnunlahti , Magic Monday
08.10. klo: 19:00 Turku, Metsämäki , Magic Monday
09.10. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Jokimaa Tekee Tähtiä - & Hevosenom.pokaali -karsinnat
10.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Tammatähdet lv + kv, Karanor Teräsmiesl, Tammas 2018, Kyvyt
11.10. klo: 18:00 Seinäjoki , Nuorten Sarja 2018 (SH 3)
12.10. klo: 12:00 Mikkeli , Lounasravit
12.10. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri
12.10. klo: 18:00 Pori , Satakunta-ajon karsinnat
13.10. klo: 14:00 Helsinki, Vermo , Derbyn TammaChampion, Kolmivuotispokaali 3-v, Tawaststjernan
14.10. klo: 12:00 Maarianhamina , Ravikauden päätösravit
14.10. klo: 13:00 Ylivieska, Ravikeskus Keskinen , Amatööriohjastajien SM-finaalit, Tammasarja 2018 SH
14.10. klo: 16:00 Lappeenranta, Lappee , Prix du Nord
15.10. klo: 18:00 Kaustinen, Nikula , MM - Magic Monday-ravit
15.10. klo: 19:00 Kouvola , Magic Monday
16.10. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Junnustartti-karsinta & Kokelasmeeting
17.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Vantaan Energian Voimaliiga, Wahlsten Salamakypärät, 2-vuoti
18.10. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Äimän Cup-osakilpailu
19.10. klo: 12:00 Seinäjoki , Lounasravit
19.10. klo: 18:00 Turku, Metsämäki , Kasv kr ae 4-v t + o, Nuorten Sarja 2018 SH
20.10. klo: 14:00 Lahti, Jokimaa , Jokimaa Tekee Tähtiä & SHKL Hevosenomistajapokaali
21.10. klo: 13:00 Mikkeli , Varsakunkku-karsinta (4or)
22.10. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri , MM
22.10. klo: 19:00 Lappeenranta, Lappee , Magic Monday
23.10. klo: 18:00 Joensuu, Linnunlahti , Toto5, opiskelijaravit
24.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Kultadivisioonakarsinta
25.10. klo: 18:00 Kouvola , Kymenlaakso-ajo 2018 karsinnat & Huippudivisioonakarsinta
26.10. klo: 18:00 Pori , Tammasarja 2018 SH
27.10. klo: 14:00 Pori , St. Leger ja Satakunta-ajo, junnustartti fin.3v
27.10. klo: 18:00 Lappeenranta, Lappee
28.10. klo: 17:00 Lahti, Jokimaa , Toto5-ravit & Kokelasmeeting -karsinta
29.10. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Magic Monday
29.10. klo: 19:00 Forssa, Pilvenmäki , Magic Monday
30.10. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Tammasarja 2018
31.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Finn-Tack Cup -karsinnat