Tapahtumat


Elokuu 2019
Aika Tapahtuma
19.08. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Tammasarja 2019
20.08. klo: 18:00 Forssa, Pilvenmäki , Tammavaltikka-katsastus & Malta-Suomi-ohjastajaottelu
21.08. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Suuri Suomalainen Derby -karsinnat
22.08. klo: 18:00 Kouvola , Tammasarja 2019
23.08. klo: 12:00 Seinäjoki , Lounasravit, Kaustinen vs. Seinäjoki-ohjastajaottelu
23.08. klo: 17:30 Paikallisravit, Paikallisravit Savossa , Pieksämäen K-Plussa-Eloravit & Ville Halosen muistoajo
23.08. klo: 18:00 Kaustinen, Nikula , Ohjastajaottelu S-joki-Kaustinen, Nordic Cup, Amat. SM-osak.
23.08. klo: 18:00 Paikallisravit , Kiuruveden Hys:n paikallisravit Vieremällä
23.08. klo: 18:00 Turku, Metsämäki , Metsämäen perjantairavit
24.08. klo: 17:00 Jyväskylä, Killeri , Superlauantai/Derby 5-v sh
24.08. klo: 17:00 Pori , Superlauantai, Toivo Pohjalan muistoajo
25.08. klo: 13:00 Joensuu, Linnunlahti , PKO-ravit
25.08. klo: 13:00 Kokkola
25.08. klo: 13:00 Kouvola , Poniravit
25.08. klo: 13:00 Paikallisravit, Paikallisravit Satakunnassa , Niinisalo, Marinka-ajo
25.08. klo: 15:00 Tornio, Laivakangas , Tuplatonnit, Nordic Cup & Lapin Mestaruudet
26.08. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Hankkija-ravit, Oulu Express-karsinnat 3-v lv ja 4-v sh
27.08. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Prix du Nord -karsinta
28.08. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , OEX karsinta
29.08. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Winners' Dinner & Oulu Express -karsinta
30.08. klo: 12:00 Kouvola , Ravintolakatsomo Riimun lounasravit
30.08. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Akkain Ajot & Nuorten Sarja 2019
30.08. klo: 18:00 Seinäjoki , HotelSorsanpesäCup&Amat.ohj.SM-liiga&Monte-jaPoniohNordicCup
31.08. klo: 12:00 Härmä , PowerParkin ravit
31.08. klo: 14:00 Helsinki, Vermo , Suuri Suomalainen Derby, Suomen Mestaruus, Tähtisprintteri
Syyskuu 2019
Aika Tapahtuma
01.09. klo: 12:00 Kaustinen, Nikula , Poniravit; Pohjanmaan Royal-Ponicup
01.09. klo: 13:00 Forssa, Pilvenmäki , Väärinpäinravit Pilvenmäellä
01.09. klo: 16:00 Rovaniemi, Mäntyvaara , Tammasarja 2019 & Amatööriohjastajien SM-liiga
02.09. klo: 18:00 Joensuu, Linnunlahti , Magic Monday
02.09. klo: 18:00 Turku, Metsämäki , Magic Monday
03.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Suomenhevosten Missikisa & Medilaser Kriterium-koe
04.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Kuuma Keskiviikko, Kylmäveristen Tammatähti, Salamakypärät
05.09. klo: 18:00 Kouvola , Amatööriohjastajien SM-liiga
06.09. klo: 12:00 Oulu, Äimärautio , SP Optia-lounasravit,Heinäpään Herruus-osalähdöt
06.09. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri
07.09. klo: 12:00 Paikallisravit, Paikallisravit Etelä-Suomessa , Joutsan paikallisravit
07.09. klo: 13:00 Paikallisravit , Paikallisravit Liperissä
07.09. klo: 14:00 Oulu, Äimärautio , OEX-finaalit,Grand Prix(LV,SH)Kavioliiga-avaus,Nordic Cup-f.
08.09. klo: 12:00 Kuopio, Sorsasalo , Yhdessä hevostelemaan - Poniravit Sorsasalossa
08.09. klo: 13:00 Kajaani , Rakentaja-ravit
08.09. klo: 14:00 Jyväskylä, Killeri , Hevoshulinat
08.09. klo: 16:00 Pori , Satakunnan Ravinaisten mestaruusajo & Poniravit
09.09. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Magic Monday
09.09. klo: 18:00 Seinäjoki , Magic Monday
10.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Teivon ravit
11.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Tammatähti, Karanor Teräsmiesliiga
12.09. klo: 18:00 Lappeenranta, Lappee , Villinmiehen Tammakilvan karsinnat 4-v lv, 5-v sh
12.09. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Extrailta Äimärautiolla
13.09. klo: 12:00 Forssa, Pilvenmäki , Varsahuutokaupan Lounasravit Pilvenmäellä
13.09. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Suomalainen Ilta & Varsakunkku -kars. & Prix du Nord -kars.
14.09. klo: 17:00 Turku, Metsämäki , Pohjoismaiden Mestaruus -ravit sekä Kavioliiga osakilpailu
15.09. klo: 13:00 Kajaani , Ruska-ravit, Nuorten sarja 2019, Amatööriohj. SM-liiga
15.09. klo: 14:00 Turku, Metsämäki , PM-ravit, Kasvattajakr.fin 2-v lv
16.09. klo: 18:00 Rovaniemi, Mäntyvaara , Magic Monday
16.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Magic Monday
17.09. klo: 18:00 Joensuu, Linnunlahti , Karjalaisen maakunnan mestaruusajot
18.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , UET-katsastus
19.09. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Mäntsälä-ravit
20.09. klo: 12:00 Kuopio, Sorsasalo , Hevosklinikka Kuopio-lounasravit
20.09. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri , Bileperjantai, Nuorten Sarjat
20.09. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Bileperjantai
21.09. klo: 14:00 Forssa, Pilvenmäki , Tammavaltikka & Pilvenmäki Maraton & Kavioliiga-ravit
22.09. klo: 12:00 Paikallisravit, Paikallisravit Etelä-Suomessa , Vermon paikallisravit ja konttitori
22.09. klo: 13:00 Tornio, Laivakangas
22.09. klo: 16:00 Seinäjoki , Hotel Sorsanpesä Cup & Amatööriohjastajien SM-liiga
23.09. klo: 18:00 Kouvola , Magic Monday
24.09. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Medilaser Kriterium & HögforsGST Kriterium-karsinnat
25.09. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , EM-katsastus, Vantaan Energian Voimaliiga, Valtra Sisusarja
26.09. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Torstairavit,Tammasarja (SH)
27.09. klo: 12:00 Kajaani , Kauden päätös & lounasravit
27.09. klo: 18:00 Joensuu, Linnunlahti , Joensuun perjantairavit
27.09. klo: 18:00 Pori , Bileperjantai
28.09. klo: 12:00 Paikallisravit, Paikallisravit Pohjanmaalla , Paikallisravit Halsualla
28.09. klo: 14:00 Lappeenranta, Lappee , Villinmiehen Tammakilpailu finaalit 4-v lv, 5-v sh
28.09. klo: 18:00 Rovaniemi, Mäntyvaara
29.09. klo: 13:00 Ylivieska, Ravikeskus Keskinen , Amatööriohjastajien SM-finaali
29.09. klo: 14:00 Jyväskylä, Killeri
29.09. klo: 16:00 Lahti, Jokimaa , Sunnuntairavit
30.09. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri , Magic Monday
30.09. klo: 18:00 Turku, Metsämäki , Magic Monday
Lokakuu 2019
Aika Tapahtuma
01.10. klo: 18:00 Seinäjoki
02.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Kuuma Keskiviikko, Derby-sarja, Tammatähti
03.10. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Opiskelijaravit,Toto-SM karsinnat, Nuorten Sarja (SH)
04.10. klo: 18:00 Forssa, Pilvenmäki , Perjantairavit Pilvenmäellä
04.10. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Bileperjantai, Amat.SM-fin & Varsakunkku kars. & Ponsse Cup
05.10. klo: 00:00 Maarianhamina , Kauden päätösravit
05.10. klo: 14:00 Tampere, Teivo , Medilaser Kriterium & HögforsGST Kriterium & Divis. finaalit
06.10. klo: 13:00 Kouvola , Nuorten sarja & Prix du Nord
06.10. klo: 16:00 Rovaniemi, Mäntyvaara , Tuplatonni
07.10. klo: 18:00 Joensuu, Linnunlahti , Magic Monday
07.10. klo: 18:00 Pori , Magic Monday
08.10. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri , Racing, Vapo Kasvattajakruunu -alkuerä
09.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Karanor Teräsmiesliiga, Tammasarja, III-divisioonakarsinta
10.10. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , Orimattila-ravit
11.10. klo: 12:00 Seinäjoki , Lounasravit
11.10. klo: 16:00 Helsinki, Vermo , EM-Ravit alkavat
12.10. klo: 15:30 Helsinki, Vermo , UET GP 4-v, 3- ja 5-v EM, Kavioliiga-osakilpailu
13.10. klo: 16:00 Turku, Metsämäki , Metsämäen sunnuntairavit
14.10. klo: 18:00 Lappeenranta, Lappee
14.10. klo: 18:00 Oulu, Äimärautio , Ponsse Cup-karsinta
15.10. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Nuorten Sarja 2019 & Wahlsten Tie Tähtiin 2019
16.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo
17.10. klo: 18:00 Lahti, Jokimaa , JTT- & Hevosenomistajapokaali -karsinnat
18.10. klo: 12:00 Kuopio, Sorsasalo , Hevosklinikka Kuopio-lounasravit
18.10. klo: 18:00 Jyväskylä, Killeri
18.10. klo: 18:00 Pori , Satakunta-ajon karsinnat
19.10. klo: 14:00 Seinäjoki , Kavioliiga-ravit & Kasv.kruunu alkuerät & Nuorten Sarja 2019
20.10. klo: 13:00 Ylivieska, Ravikeskus Keskinen , Sunnuntairavit
20.10. klo: 16:00 Forssa, Pilvenmäki , Speedex-ravit
21.10. klo: 18:00 Kaustinen, Nikula , MM - Magic Monday-ravit
21.10. klo: 18:00 Kouvola , Magic Monday
22.10. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Nuorten Sarja 2019
23.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Vantaan Energian Voimaliiga, Kolmivuotistähti
24.10. klo: 18:00 Lappeenranta, Lappee
25.10. klo: 12:00 Jyväskylä, Killeri , Killerin lounasravit
25.10. klo: 18:00 Kuopio, Sorsasalo , Nuorten Sarja 2019
25.10. klo: 18:00 Turku, Metsämäki , Metsämäen perjantairavit
26.10. klo: 14:00 Lahti, Jokimaa , Kavioliiga-ravit & JTT & SHKL Hevosenomistajapokaali
27.10. klo: 13:00 Joensuu, Linnunlahti , Erkki I. Pesosen muistoajo
27.10. klo: 16:00 Seinäjoki , HotelSorsanpesäCup&Varsakunkku-karsinnat&PrixduNord-karsinta
28.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo , Magic Monday
28.10. klo: 18:00 Rovaniemi, Mäntyvaara
29.10. klo: 18:00 Tampere, Teivo , Teivon ravit
30.10. klo: 18:00 Helsinki, Vermo
31.10. klo: 18:00 Kouvola , Kymenlaakso-ajon karsinnat